FLÁMM Pension
Beer spa

Zlatý kúpeľ so zlatou maskou

Jedinečný luxusný kúpeľ ktorý rozmazná vašu pleť maskou z čistého 24-karátového zlata, ktoré sa absorbuje do hlbších vrstiev pleti. Vďaka unikátnej patentovanej zložke Gamma PGA zlatá maska pôsobí hĺbkovejšie a intenzívnejšie než akákoľvek iná.
Procedúra začína peelingom, ktorý zbaví vašu pokožku nečistôt a odumretej pokožke, následne strávite 10-15 minút vo fínskej saune, kde sa vám otvoria póry a pokožka sa detoxikuje. Po saunovaní sa osprchujete čo najchladnejšou vodou, čím dosiahnete posilnenie imunity.
Medená vaňa, ktorá na vás bude pripravená čakať po prvej časti, je napustená teplou vodou lupeňmi ruží a čiastočkami 24-karátového zlata a vaša tvár si počas kúpeľa tiež užije luxus 24- karátovej zlatej masky, ktorá hydratuje 10-násobne viac ako kyselina hyaluronová a je oveľa elastickejšia ako kolagén. Popri tom si vychutnáte exkluzívne šampanské MOËT & CHANDON IMPÉRIAL BRUT 12%, ktoré bude čerešničkou na torte tohto jedinečného zážitku.
Po kúpeli budete v oddychovej časti pokračovať v relaxe, kým budú čiastočky zlata pôsobiť a prenikať do vašej pleti.
Ku každému Zlatému kúpeľu dostanete od nás malý darček v podobne dvoch kozmetických produktov, aby ste si kúsok tohto jedinečného zážitku odniesli aj domov.
Účinky Zlatého kúpeľa:
- napnutie a spevnenie pleti
- redukovanie vrások
- zosvetlenie pigmentových škvŕn
- dodanie lesku
- vhodné pre mužov, ktorým sa zapaľuje pokožka o holení

Oxygenoterapia

Nová energia a vitalita
Kyslík-elixír života
Kyslíková terapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalovaní kyslíka. Priaznivo ovplyvňuje fyzickú a psychickú kondíciu a posilňuje imunitný systém. Vďaka tejto procedúre môže náš organizmus dostať až 90-95% kyslíka. Na dosiahnutie želaných efektov odporúčame oxygenoterapiu absolvovať viackrát. Jedna terapia trvá 20-30 minút a kyslík sa inhaluje pomocou inhalačnej nosovej kanyly. Jedno sedenie oxygenoterapie sa rovná týždennému pobytu v horách.
Účinky oxygenoterapie:
- zlepšuje psychickú a fyzickú výkonnosť
- zlepšuje stav po prekonaní choroby alebo počas jej akútneho štádia
- zbavuje únavy, zlepšuje látkovú výmenu
- pomáha pri dýchacích problémoch-astma, bronchitída
- účinná pri migrénach a bolestiach hlavy
- pre športovcov-zvyšuje výkonnosť svalov a ich regeneráciu
- spomaľuje proces starnutia
Kontraindikácie oxygenoterapie:
- epilepsia
- ateroskleróza
- zelený zákal
- vredová choroba žalúdka
- zápal prínosových dutín
- neodporúča sa po bezprostrednej transplantácií organov
Vedecké štúdie dokazujú že oxygenoterapia zásadným spôsobom predlžuje život.

Bylinkový kúpeľ

Bylinkový kúpeľ alebo „Fytobalnoterapia“ má blahodarný vplyv na zdravie človeka i psychický stav, čo závisí od konkrétneho bylinkového odvaru. Bylinky majú pestré účinky, pôsobia na viacerých úrovniach a vyberáme ich spoločne podľa účinkov na organizmus, ktoré chceme dosiahnuť. Procedúra bylinkového relaxu začína peelingom namiešaným z morskej soli a čistiaceho oleja. Keď si ho následne sprchou jemne zmyjete, vaša pokožka sa prečistí, odstránia sa neživé zbytky a telo je tak pripravené na 10-15 minútový pobyt vo fínskej saune. Saunovaním sa koža lepšie odvodní a detoxikuje. Na záver je potrebné osprchovať sa čo najchladnejšou vodou – je to najdôležitejšia časť saunovania najmä pre posilnenie imunity a zbavenie tela toxínov.
Relax následne pokračuje vo vani, ktorá je napustená teplou vodou a výluhom z kvalitných bylín. Konkrétny bylinky sú v kúpeľnom vrecku a môžete nimi masírovať telo a nechať si ich pôsobiť priamo na pokožku. U nás máte možnosť vybrať si z levandule, medovky, nechtíka, šalvie a rumančeka. Dokonalú atmosféru a relax dotvorí esenciálny olej pridaný do vybraného kúpeľa. Ponorte problémy bežného života do bylinného relaxu a doprajte si pri tom dúšky čaju z rovnakých byliniek. My budeme vašu tvár popri tom rozmaznávať hydratačnou bylinkovou maskou.
Po kúpeli sa presuniete do oddychovej zóny, kde vám ošetríme tvár, dekolt a ruky kvalitnou bylinnou kozmetikou. Tým vaše telo zavŕši proces relaxácie a regenerácie.
Účinky na organizmus:
Medovka:
   - proti stresu, depresiám, migréne
   - nervová vyčerpanosť spojená s nespavosťou
   - vysoký krvný tlak
Šalvia:
   - kožné ochorenia: ekzém, pleseň
   - znižuje vylučovanie potných žliaz
   - protizápalové, dezinfekčné, upokojujúce účinky
Levanduľa:
   - uvoľňuje myseľ a telo
   - uvoľňuje napätie, potláča nespavosť
   - ekzém, bolesti nôh
   - urýchľuje proces hojenia
Nechtík:
   - protizápalové a antimikrobiálne účinky
   - na infekčné ochorenia kože
   - dermatitída, kŕčové žily, ekzém, akné
Rumanček:
   - protizápalové účinky
   - menštruačné problémy
   - obličkové problémy
   - tráviace problémy
   - dýchacie ochorenia

Pivný kúpeľ

Celá procedúra „Pivný kúpeľ“ má pre organizmus relaxačno-ozdravujúce účinky a ponúka mnoho benefitov nielen pre pokožku, ale aj pre krvný obeh, srdcovú činnosť, či regeneráciu mysle.
Procedúru začínate v sprche, kde si na pokožku nanesiete peeling namiešaný z morskej soli a čistiaceho oleja. Keď si ho následne sprchou jemne zmyjete, vaša pokožka sa prečistí, odstránia sa neživé zbytky a telo je tak pripravené na 10-15 minútový pobyt vo fínskej saune. Saunovaním sa koža lepšie odvodní a detoxikuje. Na záver je potrebné osprchovať sa čo najchladnejšou vodou – je to najdôležitejšia časť saunovania najmä pre posilnenie imunity a zbavenie tela toxínov.
Následne sa presuniete k pripravenej medenej vani, ktorá je napustená pivovarníckymi kvasnicami a chmeľom - ingredienciami, z ktorých sa varí to najlepšie pivo. Počas toho, ako bude vaše telo relaxovať v tomto liečivom elixíre, môžete vychutnávať remeselné pivko Flámm podľa aktuálnej ponuky a naša kolegyňa sa postará aj o vašu tvár nanesením omladzujúceho a hydratačného chmeľového zábalu.
Po kúpeli sa presuniete do oddychovej zóny, kde vám ošetríme tvár, dekolt a ruky pivnou kozmetikou. Tým vaše telo zavŕši proces relaxácie a regenerácie.
Účinky na organizmus:
- detoxikácia tela
- vyčistenie pórov
- zníženie stresu
- regenerácia tela a mysle
- dávka vitamínov, sacharidov a proteínov
- pomáha pri ekzéme a psoriáze
- pivo pomáha črevnej mikroflóre

Morský kúpeľ

Procedúra „Morský kúpeľ“ začína peelingom, namiešaným z morskej soli a čistiaceho oleja. Keď si ho následne sprchou jemne zmyjete, vaša pokožka sa prečistí, odstránia sa neživé zbytky a telo je tak pripravené na 10-15 minútový pobyt vo fínskej saune. Saunovaním sa koža lepšie odvodní a detoxikuje. Na záver je potrebné osprchovať sa čo najchladnejšou vodou – je to najdôležitejšia časť saunovania najmä pre posilnenie imunity a zbavenie tela toxínov.
Po tejto časti vás už čaká medená vaňa napustená vodou, morskou soľou, morským bahnom a s balíčkom s aktívnymi morskými riasami, ktorým si môžete masírovať telo a nechať si tak riasy pôsobiť priamo na pokožku. Počas pobytu v kúpeli si môžete vychutnať pohárik talianskeho prosseca a vaša pleť bude rozmaznávaná morskou maskou, ktorá má hydratačné účinky.
Po kúpeli sa presuniete do oddychovej zóny, kde vaša pokožka bude hĺbkovo vstrebávať všetky vitamíny, ktoré jej boli počas kúpeľa ponúkané. Vašu tvár, dekolt a ruky počas toho ošetríme kvalitnou morskou kozmetikou. Tým vaše telo zavŕši proces relaxácie a regenerácie.
Účinky na organizmus:
- omladenie
- hydratácia
- liečba akné či lupienky
- prečistenie pórov

Náš personál Vás ochotne každou procedúrou prevedie. Podrobne Vám opíše každú jej časť a vysvetlí všetky účinky na vaše zdravie.
Každú procedúru je potrebné rezervovať na recepcii Penziónu Flámm osobne alebo na telefónnom čísle +421 918 010 023 v dostatočnom časovom predstihu. Druh kúpeľa uveďte pri rezervácii. Procedúry odporúčame absolvovať bez plaviek, šperkov a make-upu. (Pri bylinkovom a zlatom kúpeli plavky odporúčame).
Dĺžka procedúry je približne 60 minút. K dispozícii sú pre Vás šatne so sprchami a uzamykateľnými skrinkami.
V prípade, ak trpíte zdravotnými problémami ako vysoký krvný tlak, kŕčové žily, kardiovaskulárne ochorenia alebo ste tehotná, konzultujte absolvovanie procedúry s lekárom.

Opening hours

Wednesday to Sunday 10:30 - 19:30

Visiting our spas is only possible after making a reservation at the phone number below.

Reservation

+421 918 010 023
Procedure prices
 • For the public
  Procedure typeProcedure priceProcedure duration
  Golden bath with golden mask 119,- € / 1 entry approx. 60 minutes
  Oxygen therapy
     - nose glasses
  15,- € / procedure
  2,50 €
  30 minutes
  .
  Beer spa 40,- € / 1 entry approx. 60 minutes
  Sea spa 40,- € / 1 entry approx. 60 minutes
  40,- € / 1 entry approx. 60 minutes
Reviews

What did our guests say?